Zaloguj się / Zarejestruj się

Prawda leży po środku, być może dlatego wszystkim zawadza...

~Arystoteles Arystoteles

Instrukcja Obsługi Polaka

Instrukcja Obsługi Polaka

Nie zakazywać czytania. Obniżyć jakość treści w książkach poprzez promocje książek najbardziej głupich celebrytów i historyków kształconych przez nas. Ksiązki dla Polaka drukować także na najgorszej jakości papierze. Nie promować bibliotek i czytelni. Polak musi książkę kupić. Nie ma obawy o przechowywanie (niska jakość i wartość książek).INSTRUKCJA OBSŁUGI POLAKA
(wersja 1989 i nowsze)


Przed użyciem prosimy zapoznać się z niniejszą instrukcją. Instrukcja jest zalecana w celu prawidłowego działania Polaka. Użycie niezgodne z przeznaczeniem może doprowadzić do uszczuplenia Twoich finansów. 

1. W celu prawidłowego działania podstawowym i zarazem najważniejszym obowiązkiem jest zapewnienie mu wyżywienia. Polak głodny to Polak zły. W związku z tym należy go karmić dużą ilością jedzenia. Jedzenie winno być bogate we wszystkie możliwe wartości odżywcze. Należy więc dbać o dużą ilość mięsa, warzyw i owoców. Nie szczędzić przy tym dużej ilości cukru tj. bite śmietany, lody, słodkie napoje i inne (stosować nasz Aspartam). Ważne jest aby wkrótce potem osiągać korzyści ze sprzedaży leków (patrz pkt.3). Można go karmić żywnością pozbawioną jakiejkolwiek higieny (obniżyć normy jakościowe) i wysokiej jakości. Towar najniższej jakości jest dopuszczalny, należy go jednak stosować z chwilą obniżania Polakowi jakości życia tj. praca na naszą rzecz i za najniższe wynagrodzenie. Umożliwić zatem należy mu zaspokajanie najbardziej prymitywnych potrzeb za jak najniższą cenę. Polak musi żyć na najniższym poziomie, jednak nie niższym niż minimalne wymagania potrzebne do utrzymania życia.

2. Należy zapewnić Polakowi rozrywkę. Możliwie jak najmniej wartościową. Promować należy głównie fantastykę, która jest bezpieczna zwłaszcza dla nas. Polak nie może korzystać z wysokiej kultury i sztuki, zwłaszcza rodzimej. Niedopilnowany mógłby zacząć samodzielne myślenie, a wówczas istnieje zagrożenie utraty nad nim kontroli. Nasi fachowcy po latach badań ustalili fantastyke, horror, sci-fi i komedie za idealną dla Polaka. Stworzyliśmy w tym celu sieci kin (tzw. multipleksów), nad którymi sprawujemy pełną kontrolę (wiele z nich w małych miejscowościach pozamykaliśmy dla bezpieczeństwa). Posiadamy także kontrolę nad wszystkimi mediami, w związku z tym dopuszczalne jest zezwalanie Polakowi na przęglądanie starannie wyselekcjonowanych materiałów. Im bardziej tandetny i prosty przekaz, tym dłuższa gwarancja sprawnego działania Polaka. Wyjątkiem jest dostępność do kultury wysokiej w wielkich miastach. Korzysta z niej mniejszość Polaków, która nie stanowi zagrożenia dla innych Polaków. Ten rodzaj działalności także kontrolujemy, nasi fachowcy skutecznie wprowadzają tandetę, także w wielkich teatrach i domach kultury.

3. Obowiązkiem jest stosowanie do Polaków leków wyłącznie naszej produkcji. Leki powinny podleczać choroby. Całkowite wyleczenie mogłoby bowiem doprowadzić do utraty kontroli nad Polakiem. Przestałby brać leki. Taka sytuacja jest nam niekorzystna. Można stosować leki wywołujące inne defekty w Polaku, by ponownie stosować inne leki i zarabiać na Polakach kolejne pieniądze. 

4. W celu odpowiednich korzyści finansowych należy ułatwiać Polakowi życie, poprzez promocję elektrycznego sprzętu AGD, wszelkiego rodzaju multimediów i ciekawych gadżetów. Do produkcji w/w sprzętu stosować jak najsłabsze i najgorsze jakościowo materiały (obniżyć normy jakościowe). Polak nie nawykł reklamowania sprzętu. W przypadku popsucia zaproponować mu korzystny kredyt. Można także kusić nowymi wersjami z nowymi niepotrzebnymi usprawnieniami. Utworzyć wcześniej odpowiedni marketing i użyć wzorca Polaka w celach promocji.

5. Nie zakazywać czytania. Obniżyć jakość treści w książkach poprzez promocje książek najbardziej głupich celebrytów i historyków kształconych przez nas. Ksiązki dla Polaka drukować także na najgorszej jakości papierze. Nie promować bibliotek i czytelni. Polak musi książkę kupić. Nie ma obawy o przechowywanie (niska jakość i wartość książek).

6. Stworzyć Polakowi dogodne warunki do wyboru. Obowiązkiem jest tworzenie Polakowi wyboru pozornego w postaci różnych partii z zakresu polityki. Im bardziej od siebie będą się różniły tym lepiej. Najważniejsze, aby Polakowi umożliwić odrębność, np. zezwalać na świadomość odstawania od grupy poprzez głosowanie na polityków skandalistów lub wyrazistych kandydatów w muszkach. Nasi fachowcy robią wszystko, aby po osiągnięciu pewnego pułapu wyborczego, kontrowersyjny kandydat palnął jakąś głupotę w celu obniżenia słupków rankingowych. Umożliwić Polakowi korzystanie z sieci (patrz pkt 7)

7. Korzystanie z sieci www przez Polaka jest jak najbardziej wskazane. Należy dochować tutaj pewnych warunków w celu prawidłowego działania. Nasz zespół profesorów postarał się o wprowadzenie na samym poczatku takiej modyfikacji internetu, aby Polak zachłyśnięty nim miał świadomość uczestniczenia w tajnym zgromadzeniu. Podnosimy tym sposobem jego morale i wartość wewnętrzną każdego z nich. Obowiązkiem użytkownika Polaka jest utrwalanie w Polaku zdania: "internet wymknął im się spod kontroli". Polak tak ukierunkowany, chętniej będzie brał udział w życiu wirtualnym. Przynosi to same korzyści, zajęty bowiem internetem będzie bardziej podatny na reklamy (patrz pkt. 9) i będzie unikał towarzyskich spotkań i nabierał korzystnej dla nas nadwagi. 

8. Stosować silną kontrolę nad rozmnażaniem Polaka. W grupie siła, a tego chcemy właśnie uniknąć. Umożliwić stosowanie w miarę tanich tabletek antykoncepcyjnych (dla bogatszych zaoferować wygodne spirale), biednym zaproponować tzw. kalendarzyk podpierając sie przy tym ich Bogiem. W mediach promować rozwiązłe życie, prawo do zabawy na wszelakich imprezach i skupić się głównie na prawach kobiet. Należy w nich wzbudzić ducha walki, własnej wartości i możliwość rozwoju w życiu zawodowym (pamiętać o promocji parytetów). Tak ustawiona płeć żeńska będzie unikała zachodzenia w ciążę. Ważne jest, aby przy tym wszystkim promować własną niezależność samicy. Niezależność z reguły doprowadza do rozpadu małżeństwa. Brak możliwości budowania więzi jest dla nas bardzo korzystny.

9. Przejąć wszelkie próby promocji spontanicznych filmów w internecie. Nie kasować twórczości Polaków. Zająć ich miejsce własną produkcją, najlepiej z logo znanej naszej firmy w tle. Zatrudnić w tym celu aktorów i stworzyć produkt, który najwierniej będzie przypominał jak najbardziej naturalny i spontaniczny film nagrany przez przypadkowego Polaka. 

10. Każdy użytkownik Polaka powinien wysyłać go do pracy w naszych firmach. Nie wskazane jest umożliwianie mu lub zezwalanie na własną inicjatywę. Aby temu zapobiec trzeba utrudniać prowadzenie takiej działalności poprzez mnogość przepisów i nieprzychylność urzędników państwowych, także poprzez wysokie daniny na naszą korzyść. Aby jednak nie wzbudzić niezadowolenia u Polaka najlepiej zatrudnić go w firmie rzekomo polskiej, tzw. montowni. Rzecz jasna jest to ciągle usługa (nie on jest producentem, choć na pozór wydaje się inaczej), którą przewidzieliśmy i w której wykluczyliśmy w ten sposób rozwój indywidualny. W/w sposób najlepiej reklamować hasłem: "nie ważne kto jest pracodawcą, ważne, że jest jakaś praca".

11. W celu uniknięcia buntów stosować kontrolę przy użyciu wszelkich dostępnych środków do inwigilacji tj. monitoring, wymagalność dokumentów przy najdrobniejszych czynnościach, stosowanie biometrii poprzez zbieranie odcisków palców, rozpoznawanie twarzy czy rozpoznawanie mowy  (stosować w telefonach komórkowych pod pozorem ułatwienia zabezpieczeń telefonów, lub promować dyktowanie zamiast mozolnego wpisywania tekstu), kłaść nacisk na popularyzację systemu GPS, który ułatwia Państwu kontrolę nad Polakiem. 

12. Zezwolić Polakowi na przynależność do wybranej przez niego grupy społecznej. Nasi fachowcy stworzyli je celem zaspokojenia potrzeb Polaków. Polskę podzieliliśmy, aby Państwa produkt bł pod pełną kontrolą. Jest to korzystne gdyż Polak jest spełniony, a jego kraj podzielony. Jako właściciele wszystkich mediów kontrolujemy sytuację podziału, który eliminuje siłę i znosi wszelkie bunty. Twój produkt jest zatem bezpieczny z gwarancją na długie lata niezawodnego działania. 

13. Wmawiać Polakowi - przynajmniej raz w miesiącu - że winę za trudną sytuację w kraju ponoszą jacyś ludzie z dawien dawna. Raz na pewien czas konieczne jest ściganie medialne tych ludzi, które należy przerwać już po miesiącu. Czynnośc ścigania powtarzać raz do roku. Dzięki takiemu działaniu unikamy skierowania buntu (jeśli przypadkowo się zdarzy) przeciwko nam, właścicielom Polaków.

14. Stworzyć niedogodne warunki życia sąsiedzkiego z krajami przyległymi do Polski. Co pewien czas należy prowadzić kampanie szkalującą te kraje w ten sposób, aby uniknąć  przyjaźni Polaka z innymi narodami (głównie Rosjanami i Niemcami). I tak: w przypadku Niemiec przypominać stale o II wojnie światowej i obozach koncentracyjnych, zaś w przypadku Rosji, prowadzić 2 razy większą kampanie szkalującą z głównym naciskiem na wdrażanie rusofobii od najmłodszych lat Polaka. O pozostałych krajach zapomnieć  i nie mówić o nich wcale.

15. Stworzyć Polakowi pozornego przyjaciela, który mieszka daleko od niego i ma kompletnie różny język. Można uniknąć w ten sposób sabotażu i większej dywersji. Kompletnie różne języki skutecznie uniemożliwią umawianie się poza naszą zgodą i wiedzą na spotkania w "podziemiu", tudzież na pogawędki w kawiarni, restauracji czy też w domu.

16. Nasi fachowcy zadbali o eliminowanie raz na pewien czas wybranego Polaka. Jest to działanie prewencyjne i skutecznie odstrasza od wychodzenia Polaka przed szereg.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby produkt był najwyższej jakości. Gdyby jednak z jakichś nieznanych lub znanych nam przyczyn Polak się popsuł, lub odmówił posłuszeństwa, należy wsadzić go do pudła. 


Jerzy Raptus

artykuł ma charakter satyryczny 
kopiowanie dozwolone tylko z podaniem źródła: rzeczpospolitaciecia.pl

 
PODOBNE

Więzienie dla pana Piotra Rybaka za spalenie kukły przedstawiającej Żyda

Pan Piotr Rybak wyrokiem sądu został skazany na 10 miesięcy pozbawienia wolności za spalenie kukły Żyda na publicznym zgromadzeniu...
Więcej>>

Muzeum w kopalni zamiast antracytu.

Ludzie ploty sieją, że w Polsce zabrakło już węgla, ściągamy go z Rosji. Podobno wszystko przez zamknięte kopalnie i przez zimę do...
Więcej>>

Polak zakompleksiony, wielokrotnie zdobyty

       Jest prawie 12 w nocy, a ja się zastanawiam nad losami Polski. Ścislej mówiąc nad problemami i skąd do cholery one się wywo...
Więcej>>
Dodaj komentarz
Imię lub pseudonim (wymagane)
E-mail (wymagany i niewidoczny dla ogółu)
 
Komentarz:
Zapoznałem się z regulaminem na tej stronie i mam świadomość pełnej odpowiedzialności za swoje opinie i słowa wyrażone w komentarzu (wymagane zaznaczenie).