Zaloguj się / Zarejestruj się

Prawda leży po środku, być może dlatego wszystkim zawadza...

~Arystoteles Arystoteles

Muzeum w kopalni zamiast antracytu.

Muzeum w kopalni zamiast antracytu.

Ludzie ploty sieją, że w Polsce zabrakło już węgla, ściągamy go z Rosji. Podobno wszystko przez zamknięte kopalnie i przez zimę dość długą na minusie. Robimy przy tym wszystkim "jazdę" ze smogiem. Teraz już wszystkie radia i telewizje się tym zajmują. Biorą jakieś "wentylatorki", jeżdżą wariaci autami, wystawiają przez okna, mierzą smog.

Ludzie ploty sieją, że w Polsce zabrakło już węgla, ściągamy go z Rosji.

Podobno wszystko przez zamknięte kopalnie i przez zimę dość długą na minusie. Robimy przy tym wszystkim "jazdę" ze smogiem. Teraz już wszystkie radia i telewizje się tym zajmują. Biorą jakieś "wentylatorki", jeżdżą wariaci autami, wystawiają przez okna, mierzą smog. Relacjonują na żywo. Amatorzy z kolei uruchomili odkurzacze domowe z założonymi na węża szmatkami, mierzą tak zaczadzanie. Ludzie gadają, bo rzekomo nikt im nie powiedział, że wciągają też zwykły kurz. Potem się tym chwalą, patrzeć tylko jak zaczną na tablicach fejsbukowych umieszczać fotki i prześcigać się, kto ma bardziej brudny filterek. Pewnie nawet powstanie zabawa fejsbukowa "Odkurzacz czelendż, a może "filterek czelendż".

A co w Wałbrzychu(?). A...., nic. Taka sielanka. "Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w kopalni mamy". Poważnie. Naprawdę dało się to zrobić. Nie śmiejcie się. Śliczne to takie, elewację zrobili, piękne lampy dali, stróżów pozatrudniali. Wcale cały ten kompleks budynków nie jest taki drogi, dużo prądu nie idzie, w zasadzie jest bezobsługowy powiedziałbym. Ludzie coś tam gadają, że na dole jest antracyt ale antracyt, to taki specyficzny opał, że pali się jak żelazo!. Zero dymu. Potwornie wysoka temperatura. Można się było przeciez poparzyć! Przypomniało mi się, jak jeszcze kopalnia działała, to nie brali zapomogi, kredytów, komornicy niewiele pracy mieli. Ktoś wpadł jednak na pomysł, żeby kopalnie zamknąć. Stwierdzili brak węgla na -600 czy tam -700 m. Geolodzy i fachowcy ogłaszający wszem i wobec, że węgiel jest na kilka km w dół są głupi, debile jacyś.

Tak więc kopalnia zamknięta. Pracownicy już nie pracują, wzieli kredyty. Przynajmniej komornicy robotę teraz mają. Rzekome plotki, że Niemiec wyłożył kasę na remont kopalni, i kazał zbombardować szyb górniczy, żeby mieć zabezpieczony materiał "na dole", kiedy tylko odzyskają ten teren? E tam, bzdury. Czepialstwo! Przecież Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia zatrudniło do ciężkiej cholery stróżów! Powinniśmy się cieszyć, bo mogli być na bezrobociu, a tak..., nie są!

Trzeba było Niemców tylko poprosić, bo suma odwiedzających Muzeum nie dała - żałować - tyle dudków, co z wydobycia węgla. Kiedy powiedzieliśmy im, że jesteśmy na minusie bardzo się wystraszyli, długo nas szukali. Kupa śmiechu była. Mieliśmy na myśli stratę przecież, a nie poziom. 

To tyle. Lecę po jakiś sweter.

Pozdrawiam
Grzegorz Wyszyca

 
PODOBNE

Więzienie dla pana Piotra Rybaka za spalenie kukły przedstawiającej Żyda

Pan Piotr Rybak wyrokiem sądu został skazany na 10 miesięcy pozbawienia wolności za spalenie kukły Żyda na publicznym zgromadzeniu...
Więcej>>

Instrukcja Obsługi Polaka

Nie zakazywać czytania. Obniżyć jakość treści w książkach poprzez promocje książek najbardziej głupich celebrytów i historyków ksz...
Więcej>>

Polak zakompleksiony, wielokrotnie zdobyty

       Jest prawie 12 w nocy, a ja się zastanawiam nad losami Polski. Ścislej mówiąc nad problemami i skąd do cholery one się wywo...
Więcej>>
Dodaj komentarz
Imię lub pseudonim (wymagane)
E-mail (wymagany i niewidoczny dla ogółu)
 
Komentarz:
Zapoznałem się z regulaminem na tej stronie i mam świadomość pełnej odpowiedzialności za swoje opinie i słowa wyrażone w komentarzu (wymagane zaznaczenie).