Zaloguj się / Zarejestruj się

Prawda leży po środku, być może dlatego wszystkim zawadza...

~Arystoteles Arystoteles

Smogowy szał - prawdy i kłamstwa, które każdy powinien znać

Smogowy szał - prawdy i kłamstwa, które każdy powinien znać Przedstawiam Państwu zbiór informacji dotyczący tematu, którym jesteśmy w ostatnich miesiącach zasypywani. Z pewnością kolejne miesiące niczego w tej kwestii nie zmienią. Warto więc zapoznać się ze szczegółami n.t. szkodliwości smogu i procesów mu towarzyszących, także na temat powtarzanych plotek i głupot, głównie przez ludzi piszących na czas lub na konto, albo i na jedno i na drugie.
Więcej>>

Będziemy sprowadzać stare meble z Niemiec i nimi palić w elektrowniach. Kolejna bomba ekologiczna.

Będziemy sprowadzać stare meble z Niemiec  i nimi palić w elektrowniach. Kolejna bomba ekologiczna. Instytuty naukowe wzięły się ostatnio za analizę spalin z procesu spalania mebli. Chodzi głównie o płyty OSB, MDF, HDF i LDF, ale o tym znacznie później. Z kolei minister środowiska Jan Szyszko zezwolił na wycinkę drewna pochodzącego z Puszczy Białowieskiej, pod pozorem ochrony lasu przed kornikami.Wszyscy jednak wiemy, że sprawa ma drugie dno.
Więcej>>

Auta na prąd - katastrofa ekologiczna

Auta na prąd - katastrofa ekologiczna Rowery na prąd, autobusy na prąd, a ostatnio samochody osobowe na prąd - w erę szału dopiero wpadamy. Prawda jest zgoła inna. Pojazdy z silnikami napędzanymi prądem to katastrofa ekologiczna. Nie jesteśmy wszyscy elektrykami, fizykami, chemikami. Nie musimy więc wiedzieć (choć powinniśmy), że prąd pędzący po linii na słupach energetycznych to jedno wielkie sito. Zanim prąd z elektrowni, dotrze do naszego gniazdka, pogubi się, rozpłynie w powietrzu. Wysyłanie prądu do naszych domów to jak podlewanie ogródka nadziurkowanym wężem ogrodowym. Straty są potężne. 
Więcej>>